Wyposażenie małego mieszkania

wyposażenie mieszkania

Urządzenie małego mieszkania to nie lada wyzwanie. Zanim jednak sam zaczniesz je urządzać warto poszukać sprawdzonych pomysłów które będą idealnie pasować do Twojego mieszkania. Dla wszystkich którzy szukają inspiracji w wyposażaniu swojego mieszkania przedstawimy kilka propozycji jak dobrze urządzić małe przestrzenie.
Nasza pierwszą propozycją jest zamontowanie antresoli. Nie musisz wcale mieć wysokiego mieszkania, żeby zamontować u siebie antresole. Wystarczy tylko żeby twoje mieszkanie miało minimum 270 cm. Grubość takiej konstrukcji mieści się w przedziale 20-30 cm, a wysokość wynosi około 430 cm. Antresole można wykorzystać jak zwyczajny pokój, można tam urządzić sypialnie, pokój dla dziecka, biuro oraz pomieszczenie na przechowywanie rzeczy. Koszt antresoli zależy od jej rozmiarów, ale nie jest to duży wydatek, a pozwoli Ci świetnie zagospodarować małą przestrzeń.
Kolejnym pomysłem, którym pragniemy się z Tobą podzielić jest ukryte łóżko oraz kuchnia. Niepozorne małe kuchnie są idealnym rozwiązaniem dla niewielkich mieszkań, a ukryć je można na przykład w szafie. W ten sposób są zawsze pod ręka, a gdy ich nie używasz są schowane. Dzięki temu Twoje mieszkanie będzie wydawać się większe. Małe kuchnie projektuje się tak aby wykorzystać każdy dostępny centymetr powierzchni, dlatego tak ważne jest wykorzystanie jak najmniejszych urządzeń kuchennych. A więc zamiast kupować duże płyt gazowe lub elektryczne rozejrzyj się za takimi które posiadają dwa palniki. Lodówki pod blatowe też pozwolą Ci zaoszczędzić dosyć sporo miejsca. Łóżko jest niezbędnym elementem każdego mieszkania, ale jak wiemy zajmuje ono dosyć sporo miejsce. Dlatego warto pomyśleć o możliwości jego ukrycia. Można je ukryć w szafie, ale dodatkowo mogą pełnić funkcje półek, a nawet biurek. Wszystko z myślą o Twoim komforcie.
Przejdziemy teraz do wyposażenie małej łazienki. Projektując taką łazienkę należy zwrócić szczególną uwagę na kształt i wielkość wyposażenia, które chcemy w niej umieścić. Umywalki najlepiej kupować w mniejszym rozmiarze o okrągłym kształcie. Zajmują one w tedy znacznie mniej miejsca. Nie musisz także rezygnować z posiadania wanny. Wiele firm posiada specjalne modele wanien, które są przeznaczone do wyposażenia małych mieszkań. Przy wyborze odpowiedniej kabiny prysznicowej także należy sugerować się jej kształtem i wielkością. Tak aby idealnie wpasowała się w przeznaczone na nią miejsce.
Każdy z tych trików sprawi, że Twoje małe mieszkanie będzie wydawać się o wiele większe, bardziej przestrzenne i jednocześnie zapewni Ci większy komfort.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Wykorzystujemy pliki cookie m.in. do spersonalizowania reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Więcej informacji w Polityce prywatności