Jak pić więcej wody, kiedy się za nią nie przepada

woda

Ciało człowieka składa się z wody w 60-70 procentach. Aby zachować zdrowie, odpowiedni poziom ciśnienia krwi, trawienia i, tak naprawdę, działania całego organizmu należy pić codziennie około 2 litry wody. Co jednak zrobić, jeśli się nie lubi czystej wody niegazowanej? Niektórym może wydawać się mdła, nudna, bezsmakowa. Na zwiększenie spożycia wody są pewne sposoby.

Przede wszystkim do wody można dodać owoce – pokrojone, przeciśnięte, zmiażdżone. Dzięki temu woda nabiera lekkiego smaku owoców i nie jest już nudna. Owoce można wymieniać i komponować swoje własne połączenia, żeby jeszcze bardziej urozmaicić napój. Świetnym, świeżym połączeniem jest cytryna i mięta lub ogórek zielony i cytryna. Może to być także woda z różnego rodzaju cytrusami – pomarańcza, cytryna, grejpfrut, lub zrobiona bardziej na słodko – brzoskwinia, truskawka, malina. Oprócz walorów smakowych taka owocowa woda bardzo dobrze oczyszcza organizm z toksyn, przyspiesza trawienie, a tym samym sprzyja odchudzaniu. Jeśli jednak woda jest spożywana na diecie, nie poleca się oczywiście dodawania cukrów i słodzików.

Dobrym sposobem na picie większej ilości wody jest także picie przez słomkę. Obecnie można kupić słoiki ze słomką, butelki z wbudowaną słomką, a także wachlarz słomek wielorazowego użytku. Przez słomkę pije się często szybciej, a więc i na przestrzeni czasu – więcej. Poza tym, butelkę lub słoik ze słomka można bezpiecznie postawić na biurku, stoliku, nawet po wywróceniu, nie wylewa się z nich tak dużo napoju, jak w przypadku szklanki. Picie z takich słoików czy butelek jest daje także odrobinę walorów estetycznych, sprawia, że picie wydaje się ciekawsze. Może to być ciekawy sposób na przekonanie młodszych dzieci do picia wody, kiedy naczynie jest ozdobione ulubionymi postaciami dziecka lub zwierzątkami.

Więcej wody spożywa się także, jeśli po prostu ma się ją w domu. Można oczywiście kupować wodę codziennie w sklepie lub więcej na kilka dni na zapas, ale warto pamiętać, że w Polsce mamy luksus, ze woda z kranu jest bezpieczna do picia. Wodę z kranu należałoby dla pewności najpierw przefiltrować w dzbanku z filtrem np. Brita lub Dafi. Około co miesiąc trzeba wymieniać filtr, aby filtrowana woda wciąż była tak czysta jak na początku. Jest to tańsze wyjście niż kupowanie wody w sklepie, a także jest to rozwiązanie przyjazne środowisku – znacznie ograniczamy w ten sposób zużycie plastiku.

Oprócz tego w naturalny sposób wody więcej pije się, jeśli jest się bardzo aktywnym. Dlatego też, choć nie tylko dlatego, warto wprowadzić do swojego codziennego życia aktywność fizyczną. Może to być wyjście na siłownię, trening w domu, joga, nawet spacer. Tak naprawdę każdy, który sprawi, że krew zacznie szybciej krążyć w organizmie i chętniej sięgnie się po wodę. Jest to ważne też dlatego, że przy uprawianiu sportu lub przy wysokich temperaturach trzeba pozostać odpowiednio nawodnionym, gdyż ciało traci dodatkową wodę poprzez pocenie się. W innym wypadku można narazić się na osłabienie organizmu, zawroty głowy i inne negatywne efekty.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Wykorzystujemy pliki cookie m.in. do spersonalizowania reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Więcej informacji w Polityce prywatności