Suplementy diety – czy warto

Suplementy diety

Suplementy diety to jeden z największych rynków, który zarabia na siebie miliardy każdego dnia. Również Polacy bardzo lubią spożywać rozmaite suplementy diety. Czy zawsze jest to jednak zasadne? Oczywiście w wielu wypadkach tak, ale bardzo często również samodzielne ordynowanie sobie że komu potrzebne suplementów diety może powodować poważne powikłania zdrowotne. I niestety to właśnie samodzielne decydowanie się na zażywanie zbyt wielkiej ilości lub nieodpowiednich suplementów diety jest największym problemem.
Oczywiście warty podkreślenia jest fakt, że suplementy diety nie są zazwyczaj szkodliwe i bardzo trudno zrobić sobie nimi krzywdę. Jedynie ich spore nadużywanie lub bardzo niewłaściwe stosowanie może nam zaszkodzić w stopniu, który uznać będzie można za poważny uszczerbek na zdrowiu. W przypadku spożycia nieco większej dawki lub spożywania nieodpowiednich środków zwykle grożą nam jedynie dolegliwości żołądkowe. Poważnie zrobić się może jedynie w sporadycznych przypadkach, ale warto mieć na uwadze, że również suplementy wpływają w jakimś stopniu na nasze zdrowie i nie należy z nimi przesadzać. Jak zatem uchronić się przed problemami zdrowotnymi, których doświadczyć możemy z powodu spożycie suplementów diety? Przede wszystkim należy zasięgać opinii lekarzy lub farmaceutów jeszcze przed rozpoczęciem terapii w danym suplementem. Najgorsze co możemy zrobić to samodzielnie podejmować decyzje medyczne. Nawet jedynie sporadyczne przypadki poważnych zatruć, czy też chorób wywołanych powikłaniami po zażyciu suplementów diety, powinny być dla nas wyraźnym ostrzeżeniem. Doskonałym sposobem na zabezpieczenie się przed niebezpiecznymi skutkami ubocznymi zażywania tych suplementów, będzie oczywiście zapoznanie się z treścią załączonej do niego ulotki oraz konsultacja w wypadku jakichkolwiek wątpliwości na przykład z lekarzem. Tego typu środki ostrożności powinny być dla nas oczywistością.
Najbezpieczniejszą formą spożywania suplementów diety dowolnego rodzaju jest oczywiście postępowanie jedynie zgodnie z zaleceniami lekarskimi. Spożywamy jedynie te leki i suplementy, które zapisał nam lekarz. Przed rozpoczęciem terapii przy użyciu suplementów diety powinniśmy również zadbać o to, aby wykonać wszystkie niezbędne badania pod kątem ewentualnych niedoborów, które zamierzamy leczyć. Ma również to wpływ na późniejszą ocenę naszego leczenia, ponieważ będziemy mogli zestawić wyniki badań przed rozpoczęciem terapii z tymi, które wykonamy po jej zakończeniu. Niewątpliwie wielu osobom suplementy diety pomogły i pomagają na co dzień, zatem nie są one złym rozwiązaniem, ale w wielu przypadkach są nadużywane.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Wykorzystujemy pliki cookie m.in. do spersonalizowania reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Więcej informacji w Polityce prywatności