System inteligentnego domu

inteligentny dom

Systemy inteligentnego domu jeszcze kilkanaście lat temu wydawały się odległą przyszłością i zachcianką dla najbogatszych. Rzeczywistość jednak nie znosi próżni, a zwłaszcza w kwestiach technologicznych, gdzie świat tak szybko idzie do przodu. Dziś systemy takie możemy kupić czasami nawet w dyskontach. Oczywiście inteligentny dom to bardzo kosztowna sprawa, choć przyznać trzeba, że również część tanich zestawów spełnia swoje zadania w sposób akceptowalny. Jakie są najczęstsze systemy inteligentnego domu, które chętnie stosujemy?

Czujniki są jednymi z najchętniej wybieranych rozwiązań inteligentnych. Dlaczego? Za stosunkowo niewielkie pieniądze możemy pozwolić sobie na zabezpieczenie naszego domu przed bardzo wieloma niebezpiecznymi zdarzeniami, takimi jak chociażby zalania, pożary, uwalnianie się czadu. Nowoczesne czujniki zdarzeń pozwalają nie tylko na zareagowanie i natychmiastowe zapobiegnięcie wielu tragediom, ale również dają możliwość otrzymania powiadomienia push. Bez względu na to gdzie się znajdujemy otrzymamy powiadomienie o niebezpieczeństwie w naszym domu i będziemy mogli zareagować w odpowiedni sposób. Przykładowo czujnik czadu nie tylko uruchomi głośny alarm w domu, ale również wyśle nam powiadomienia wszelkimi możliwymi drogami i zapewni szansę na zareagowanie również w przypadku, kiedy jesteśmy poza domem, a w nim znajdują się nasi domownicy. W podobny sposób działają czujniki zalania, a także czujniki przeciwpożarowe.

Innym rozwiązaniem, które pozwala zamienić nasz z pozoru zwyczajny dom w znacznie  nowocześniejsze miejsce są chociażby czujniki do bram automatycznych, które pozwalają na inteligentne zabezpieczenie bramy przed włamaniem na posesję i automatyczne jej otwieraniem, gdy tylko się do niej zbliżamy. To również poprawia komfort. W samym domu chętnie stosuje się automatyczne oświetlenie, dostosowujące się rolety i żaluzje, a także systemy oszczędzania energii. Te ostatnie pozwalają nie tylko na oszczędności finansowe, ale przy okazji na życie bardziej ekologicznie.

            Zapewnić możemy sobie zatem zarówno oszczędności finansowe, ekologię, jak również bezpieczeństwo. To wszystko zwykle za jednym zamachem. Warte uwagi są również czujniki montowane na drzwi i okna, które przypomną nam o tym, że zapomnieliśmy ich zamknąć po wyjściu z domu. W ten sposób będziemy czuli się jeszcze bezpieczniej, a nasz wirtualny domowy asystent zadba o to, by w domu czuć się niezwykle bezpiecznie i komfortowo. Warto postawić na takie rozwiązania zwłaszcza z uwagi na ich stale spadającą cenę.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Wykorzystujemy pliki cookie m.in. do spersonalizowania reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Więcej informacji w Polityce prywatności