Responsywne strony www

Strona www

Strony WWW ewoluują z roku na rok i zmieniają się nie do poznania. Często zmiany dotyczą jedynie detali, jak pojawiające się nowe rozwiązania techniczne, ale czasami również są to zmiany, które rewolucjonizują świat IT i sprawiają, że zmienia się cały sposób myślenia i działania u Web developerów. Taką zmianę z pewnością przyniosły rządzenia mobilne, których dziś używa już ponad 60% ludzi do przeglądania stron WWW. To oznacza, że znacznie ważniejsze, by strona wyświetliła się dobrze na ekranie smartfona czy tabletu, aniżeli na ekranie tradycyjnego komputera.
Wymusiło to pewne zmiany i dziś zdecydowanie wiele większy nacisk kładzie się na kwestię responsywności. To właśnie strona responsywna stała się domyślna i właśnie takich oczekują klienci. To nowy standard rynkowy. Strony takie w pewien sposób inteligentnie i automatycznie skalują się do różnych ekranów, tak by na każdym z nich wszystko wyświetlało się poprawnie. Tego rodzaju rozwiązanie pozwala na znaczne zaoszczędzenie ilości potrzebnego kodu i ułatwia życie wszystkim – od twórców stron WWW, aż po klienta końcowego skończywszy. Strona taka dzięki automatycznemu skalowaniu jest nieco inaczej zbudowana i wykorzystuje zupełnie inne mechanizmy. Wszystkie mechanizmy dziś tworzące strony są znacznie słynniejsze i dopuszczają pewną zmienność. Dlatego aż tak dużej uwagi nie przywiązuje się do detali, co jest znacznym uproszczeniem dla twórców stron, a jednocześnie cieszy klientów, którzy otrzymują produkt inteligentnie się zmieniający w zależności od tego, jaki odbiorca na jakim urządzeniu będzie się ową stroną posługiwać. To wygodne rozwiązanie jest dziś wykorzystywane powszechnie na praktycznie każdej stronie internetowej. Liczba innych stron, wykonywanych dawnymi technikami pomału się zmniejsza.
Tego typu tylko początkowo były droższe od wykonywanych tradycyjnymi technikami. Dziś jako że właśnie ten rodzaj stron jest domyślny ich ceny nie różnią się niczym, a z rynku praktycznie znikają twórcy stron tradycyjnych bez responsywności, którzy nie chcieli się na ten rodzaj pracy przestawić. Większość popularnie używanych CMS jest dziś dostosowanych do wymagań nowoczesnych stron WWW i bez problemu na nich będziemy w stanie postawić tego typu strony internetowe w mgnieniu oka, również nie posiadając aż tak dużych umiejętności projektowych. Oczywiście w przypadku, gdy nasze wymagania nie są zbyt duże odnośnie wykonanej strony WWW.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Wykorzystujemy pliki cookie m.in. do spersonalizowania reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Więcej informacji w Polityce prywatności