Bezpieczne serwerownie

Bezpieczny hasting

Dane przechowywane w Internecie zawsze będą narażone na ataki hakerów i przejęcie. Mimo wszystko jednak i tak przechowywanie ich tam jest o wiele bezpieczniejsze od trzymania ich na przykład na awaryjnych nośnikach w naszym domu, które zresztą również mogą zostać skradzione jeżeli mowa o danych o znacznej wartości. Zdecydowanie są jednak takie miejsca, gdzie kwestia bezpieczeństwa jest nadrzędna. To chociażby serwerownie, w których przechowuje się wiele danych, przede wszystkim związanych ze stronami internetowymi, a także wiele delikatnych danych firm.

Co pewien czas firmy hostingowe są narażone na ataki hakerów, którzy wykorzystują rozmaite luki w ich systemach zabezpieczeń. W przynajmniej kilku spektakularnych przypadkach takich włamań na świecie były też wykorzystywane osoby pracujące na co dzień w takich firmach i ich wiedza odnośnie kodów dostępu. Zdecydowanie jednak zwykle ataki takie mają formę czysto elektroniczną i są przeprowadzone za pomocą łącza internetowego, którym również sprawny haker jest w stanie wiele zdziałać. W Polsce także dochodzi co pewien czas do takich właśnie ataków i nie ma się czemu dziwić, że również Polskie firmy hostingowe wydają krocie na odpowiednie zabezpieczenia. Ostatnim atakiem był głośny atak przeprowadzony na home.pl. Przedstawiciele firmy twierdzą, że przyczyną problemów z dostępnością serwerów był największy i ich 20-letniej historii atak DDoS. Tym razem dane klientów nie były zagrożone, a sam atak skierowany był na blokowanie infrastruktury sieciowej. To niebezpieczne chwile na przykład dla wszystkich webmasterów. Właśnie dlatego sprawna serwerownia jest podstawą działania w takich branżach internetowych i bez niej nie ma mowy o pełnych procedurach bezpieczeństwa i pracy w kwestii ochrony danych w sieci.

Zdecydowanie zabezpieczenie serwerowni to z jednej strony software czyli odpowiednie programy blokujące ataki czy wirusy, ale również odpowiednio zabezpieczony hardware, a więc sprzęt, którego użytkowanie wymaga na przykład jedynie fizycznie umieszczonego tokena w odpowiednim złączu. Takie rozwiązanie daje nam pewność, że nic nie stanie się poprzez łącza internetowe, a praca na sprzęcie przeprowadzana jest poprzez użytkownika, który jest przez nas dobrze znany i jest na przykład wysoko wykwalifikowanym pracownikiem naszej firmy, któremu ufamy.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Wykorzystujemy pliki cookie m.in. do spersonalizowania reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Więcej informacji w Polityce prywatności